Eve Psikiyatrist

evepsikiyatrist.com ekibi olarak sevdiklerinize destek için buradayız.

HAKKIMIZDA

Merhaba, evepsikiyatrist.com fikri meslektaşlarımızla aramızda yaptığımız fikir alışverişleri neticesinde ortaya çıkmış oldu. 20 yıla yakın olan meslek hayatımda, devlet, üniversite ve özel hastane olmak üzere farklı merkezlerde çalışıp çok farklı tablolarla karşılaştım. Çalıştığım tüm merkezlerde hastalarıma ve yakınlarına yardımcı olmaya çalıştım. Ancak bir durum vardı ki, hem hasta hem de yakınları için zorlayıcı oluyor, nasıl hareket etmem gerektiğini düşünüyordum. Özellikle yaşlı, fiziksel rahatsızlıklarına, engellilik durumlarına bağlı hastaneye gelme imkanı olmayan hastalarımızda ruhsal rahatsızlıklar veya davranış sorunları olduğunda ne yapılacaktı? Kaldı ki bu grup, ilerleyen yaş, eşlik eden tıbbi rahatsızlıklar, iletişim zorlukları nedeniyle zaten hassas bir grupken bir de psikiyatrik destek almaları gerçekten zorlaşmış oluyordu. Bilimsel verilerse bize kişideki ruhsal ve davranışsal problemlerin hasta ve yakınları için stres faktörü yarattığını ve bunun da hastanın diğer rahatsızlıklarını olumsuz etkilediğini söylüyordu.

Buradan hareketle yaptığımız araştırmalar neticesinde bu alanda bir eksiklik olduğunu fark ederek 2019 yılında Türkiye’nin ilk ve tek evde psikiyatrik destek sistemini harekete geçirmeye karar verdik.

evepsikiyatrist.com ekibi olarak sevdiklerinize destek için buradayız.

Şimdilik sadece İstanbul’dayız...

NASIL ÇALIŞIYORUZ?

Tıbbi rahatsızlıkları, engellilik durumları, çocuk bakımı gibi nedenlerle hastaneye veya özel muayenehaneye ulaşma güçlükleri yaşayan kişilere evde psikiyatrik destek almalarına yardımcı oluyoruz.

Evde psikiyatrik destek almak istiyorsanız 05432057082 numaralı telefonu arayarak veya whatsapp üzerinden veya sitemizdeki iletişim sekmesinden form doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

Uzmanımız gelmeden önce görüşmenin gerekliliği ve uygunluğu ile ilgili kısa bazı sorular sorup durum hakkında bir ön bilgi edinmek isteyebilir.

Randevu planını da sizin durumunuzu ve istediğiniz saatleri göz önünde bulundurarak planlayabiliriz.

Görüşme süresi ortalama 45 dakika olup hastanın öyküsüne ve kliniğine göre süre değişebilmektedir.

Size daha iyi yardımcı olabilmek adına hastanızın geçmiş psikiyatrik tedavilerine dair ilaç dökümleri, raporlar, epikrizler varsa onları bulundurmayı ihmal etmeyiniz. Psikiyatrik rahatsızlıkların tanısı daha çok öykü ile konulmakta olduğu için hastanın durumunu iyi bilen bir yakınının da olması işlerin daha kolay yürümesine yardımcı olacaktır.

İlk görüşmenize gelirken, daha önceden var olan değerlendirme raporlarınızı (doktor, psikolog, psikiyatrist muayenesi değerlendirmeleri), test sonuçlarınızı ve kullanıyorsanız ilaçlarınızın isimlerini yanında getiriniz.

İlk görüşme neticesinde varsa rahatsızlık hakkında bilgi verilip, tedavinin ne şekilde olacağı ve ne kadar sürebileceği konusunda sizlere bilgi verilmektedir.


Yrd. Doç. Dr. Mustafa Çelik